Ubezpieczenie okularów

Pozbądź się stresu – ubezpiecz swoje okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne

Już od kilku lat (wspólnie z ERGO Direkt) dajemy możliwość naszym klientom ubezpieczenia swoich okularów  korekcyjnych. W związku z licznymi pytaniami o możliwość ubezpieczenia także okularów przeciwsłonecznych,  podążając za oczekiwaniami naszych klientów, jako jedyni w branży optycznej wprowadziliśmy w tym roku ubezpieczenie także okularów przeciwsłonecznych.

 

Wakacje to czas zabawy, odpoczynku. Jesteśmy bardziej roztargnieni. Kupując okulary przeciwsłoneczne nie myślimy o tym, że możemy je zgubić czy też, że ulegną zniszczeniu. Często wrzucamy  okulary do torby plażowej bez futerału, rzucamy je na piasek, gramy w nich w piłkę na plaży, czy też uprawiamy sporty wodne. Te wszystkie okoliczności mogą spowodować uszkodzenie okularów.  Dodatkowo podczas dobrej zabawy może się nam przydarzyć ich zgubienie czy też ich kradzież.

Pamiętajmy, że zniszczeniu, uszkodzeniu, zgubieniu czy kradzieży mogą ulec nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale także okulary korekcyjne. Wykup ubezpieczenie do swoich okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych i ciesz się z ich użytkowania przez cały rok.  Zobacz jakie to łatwe. Poniżej kilka powodów, które mamy nadzieję przekonają Cię, że naprawdę warto.

Korzyści dla Ciebie przy realizacji Umowy ubezpieczeniowej. 

  1. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia okularów w okresie obowiązywania umowy ubezpieczeniowej:
  • korekcyjnych czy przeciwsłonecznych z korekcją  możesz zakupić nowe okulary korekcyjne z rabatem 80% od pierwotnej wartości okularów zawartej w polisie.
  • przeciwsłonecznych możesz zakupić nowe okulary przeciwsłoneczne z rabatem 70% od pierwotnej wartości okularów zawartej w polisie.

WAŻNE: W przypadku realizacji umowy z tytułu zniszczenia czy uszkodzenia okularów musisz oddać nam uszkodzone okulary.

  1. W przypadku zgubienia, kradzieży okularów korekcyjnych, korekcyjnych przeciwsłonecznych czy też okularów przeciwsłonecznych bez korekcji w okresie obowiązywania umowy ubezpieczeniowej możesz dokonać zakupu nowych okularów z rabatem 50% od pierwotnej wartości okularów zawartej w polisie.

WAŻNE: Warunkiem realizacji umowy ubezpieczeniowej (polisy) jest dostarczenie do salonu oryginalnej polisy.

Szczegóły dotyczące samej umowy ubezpieczeniowej (polisy).

Co podlega ubezpieczeniu?

Ubezpieczeniu mogą podlegać zarówno okulary korekcyjne jak i  przeciwsłoneczne, a także soczewki okularowe wstawiane do Twojej własnej oprawy.

Ważne: Nie można ubezpieczyć samych soczewek, jeśli kupuje się je wraz z oprawkami. I odwrotnie, nie można ubezpieczyć samych oprawek, gdy kupuje się je w komplecie z soczewkami.

Jak długo dział ubezpieczenie?

Umowa ubezpieczenia zawierana jest na 12 miesięcy, a Umowę ubezpieczeniową  można podpisać tylko i wyłącznie w salonie Vision Express w dniu odbioru okularów. Jeśli kupujący wykupił usługę wysyłki zakupionego towaru, nie może wykupić ubezpieczenia.

Ile to kosztuje?

Składka ubezpieczeniowa wynosi 10% wartości okularów. Należy też zwrócić uwagę, że jest to procent liczony od ceny, która nie uwzględnia aktualnych promocji i rabatów.

Jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych?

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szkody takie, jak: uszkodzenia, które powstały w wyniku stłuczenia, porysowania powierzchni, złamania lub pęknięcia oprawek. Polisę można też zrealizować w wypadku całkowitego zniszczenia okularów, ich utraty lub kradzieży.

Odszkodowanie nie przysługuje, gdy oprawki zużyją się w skutek normalnego użytkowania. Ubezpieczenie nie obejmuje też szkód cielesnych, które mogą pojawić się na twarzy lub na ciele w wyniku zniszczenia okularów, co może mieć miejsce na przykład w przypadku zdarzeń komunikacyjnych.

Zapraszamy do naszych salonów. Wszelkich szczegółów dotyczących ubezpieczenia oraz korzyści z niego płynących dostarczą Ci nasi Doradcy.